1 0 3000 0 300 120 30 https://mytelefon.pl 960 0
site-mobile-logo
site-logo

Zalanie telefonu. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Jednym z głównych powodów, przez który telefony często oddawane są do serwis xiaomi warszawa jest ich zalanie. Na szczęście w większości przypadku telefon po zalaniu da się naprawić. Warto jest jednak wiedzieć na czym taka naprawa polega oraz co robić […]

Jednym z głównych powodów, przez który telefony często oddawane są do serwis xiaomi warszawa jest ich zalanie. Na szczęście w większości przypadku telefon po zalaniu da się naprawić. Warto jest jednak wiedzieć na czym taka naprawa polega oraz co robić lub nie robić po jego zalaniu.

Proces naprawy telefonu po zalaniu

Naprawa telefonu po zalaniu nie jest skomplikowana. Zwłaszcza dla doświadczonego serwisanta. Cały proces rozpoczyna się od demontażu telefonu. Innymi słowy, telefon rozkładany jest na części pierwsze. Dzięki temu możliwa jest ocena stanu wszystkich podzespołów. Elementy, który miały kontakt z wodą zostają wymienione na nowe. Kolejny krok to czyszczenie płyty głównej. Czyszczona jest ze wszelkich zanieczyszczeń oraz śladów korozji. Potrwać może to nawet do 4 dni. Ostatni etap to testy. Po wymianie zalanych podzespołów oczyszczeniu płyty głównej telefon musi zostać przetestowany. Jeśli telefon przejdzie testy pozytywnie może być oddany w ręce użytkownika.

Czyszczenie płyty głównej

Jak widać czyszczenie telefonu po zalaniu składa się z kilku etapów. Najważniejsze jest jednak czyszczenie płyty głównej. Używa się to tego specjalnych narzędzi. Mowa tu o szczotce z włosiem o różnej długości i twardości. Potrafi ona usunąć nawet największe zanieczyszczenia. Po oczyszczeniu płyta główna trafia do wanny ultradźwiękowej. Ultradźwięki o różnych częstotliwościach pomagają w usunięciu śladów korozji oraz osadu. Jeśli widoczne są jeszcze zanieczyszczenia wówczas płyta główna trafia do wirówki. Zabrudzenia usuwane są dzięki ruchowi wirowemu z zastosowaniem podgrzanych środków chemicznych.

Redukcja strat po zalaniu telefonu

Odpowiadając na pytanie jak naprawić zalany telefon zacząć trzeba od tego, aby przede wszystkim jeszcze bardziej nie zaszkodzić. Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że popularna miska z ryżem to mit. Ryż nie osuszy skutecznie telefonu. To co może pomóc to wypięcie zaślepek i wyjęcie wszelkich szufladek. Dzięki temu woda szybciej odparuje. Ważne jest także, aby telefon umieścić w takim miejscu, w którym temperatura jest nieco wyższa od temperatury pokojowej. Nie oznacza to jednak wystawiania urządzenia na promienie słoneczne lub położenie go na kaloryferze. Nie powinni stosować się także sprężonego powietrza. Absolutnie nic nie można również podłączać do telefonu poprzez złącze słuchawkowe czy port ładowania.

Telefon w wodzie – co zrobić?

Aby wiedzieć jak wysuszyć telefon ważne jest, aby wiedzieć również jak zachować się, kiedy telefon zostanie zalany. Przede wszystkim należy go natychmiast wyłączyć. Dopóki nie ma się pewności, że telefon jest w 100% wysuszony nie można go także ponownie włączać. Urządzenie nie może być także podłączane do ładowarki ani do komputera. W takiej sytuacji najlepiej jest po prostu jak najszybciej skorzystać z usług profesjonalnego serwisu.

Naprawa telefonu
Previous Post
Czy można kupić do...
Next Post
0 Comments
Leave a Reply